اخبار داخلی

ملاقات دکتر صالحی امیری، کیهانی و علی‌نژاد با سباستین کو

ملاقات دکتر صالحی امیری، کیهانی و علی‌نژاد با سباستین کو

ملاقات دکتر صالحی امیری، کیهانی و علی‌نژاد با سباستین کو

نمایندگان کمیته ملی المپیک ایران در نشستی با رییس فدراسیون جهانی دو و میدانی IAAF به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل روز دو و میدانی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، صبح روز دوشنبه دکتر سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مجید کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی ایران و مهدی علی نژاد رییس فدراسیون ووشو به عنوان نمایندگان کمیته ملی المپیک ایران در نشستی دوستانه سباستین کو رییس فدراسیون جهانی دو و میدانی IAAF را ملاقات کردند.
در ابتدای این نشست سباستین کو از دکتر صالحی امیری جهت حضور در این جلسه و زمانی که گذاشتند تشکر کرد و افزود: پیش از این با هماهنگی که با مجید کیهانی داشته‌ام تمام تلاش خود را خواهم کرد تا پیش از پایان سال 2019 میلادی به ایران سفر کنم. فکر می کنم رقابت های قهرمانی داخل سالن آسیا به میزبانی تهران و یا هر رویداد دیگری که ایران میزبان آن باشد زمان مناسبی برای سفر به ایران باشد.
در ادامه موضوع عدم صدور روادید از سوی فدراسیون دو و میدانی کشور مراکش برای احساس حدادی قهرمان پرتاب دیسک ایران مطرح شد که کو در این باره گفت: بسیار از شنیدن این موضوع ناراحت شدم. قطعا طی تماسی با فدراسیون این کشور پیگیر دلیل بروز این مساله خواهم بود و نتیجه آن را قطعا اعلام می کنیم.
مساله مربیان داخلی موضوع دیگری بود که مورد بحث قرار گرفت و سپاستین کو در این خصوص اظهار داشت: این مساله برای فدراسیون جهانی نیز بسیار مهم است و ایران در اولین فرصت می تواند درخواست های خود را برای ما ارسال کند تا در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کامل و دقیق شود.
کو در ادامه تصریح کرد: دو و میدانی ایران در سال های اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته است و در مسابقات قهرمانی آسیا هند 2017 و بازی های آسیایی جاکارتا 2018 نمایش ویژه ای داشته است. فدراسیون جهانی قول می دهد پس از درخواست ایران تجهیزاتی را جهت بالا بردن سطح امکانات به کشورمان ارسال کند. فدراسیون جهانی به پاس این پیشرفت حمایت ویژه ای را از ایران خواهد داشت.
پروژه تاسیس مرکز پرتاب های غرب آسیا در ایران نیز با سپاستین کو مطرح شد و او در این خصوص اظهار داشت: من هم این موضوع را از دهلان الحمد رییس کنفدراسیون آسیا پیگیری خواهم کرد چرا که کار بسیار خوبی خواهد بود. ایران قدرت خود در پرتاب ها به خصوص دیسک و وزنه را در سال‌های اخیر به خوبی نشان داده است و این مساله می تواند برای دو و میدانی آسیا ثمربخش باشد.
در پایان طرفین از نشست ابراز رضایت کردند و این جلسه را بسیار مثبت خواندند.

حدادی عازم بلاروس شد

با هدف آغاز دور جدید تمرینات آماده سازی برای مسابقات قهرمانی جهان

حدادی عازم بلاروس شد

قهرمان پرتاب دیسک آسیا با هدف شروع مرحله جدید تمریناتش زیر نظر مربی و ماساژور خود عازم کمپ بلاروس شد.

ششمی حدادی در فینال دایموند لیگ

ششمی حدادی در فینال دایموند لیگ

قهرمان پرتاب دیسک آسیا به مقام ششم فینال مسابقات دایموند لیگ دست یافت.

حضور حدادی در مرحله نهایی مسابقات دایموند لیگ

حضور حدادی در مرحله نهایی مسابقات دایموند لیگ

قهرمان پرتاب دیسک آسیا فردا در مرحله نهایی رقابت‌های دایموند لیگ حضور دارد.