اخبار داخلی

کیهانی: به دنبال اثبات شایستگی های دو و میدانی ایران در بین الملل هستم

کیهانی: به دنبال اثبات شایستگی های دو و میدانی ایران در بین الملل هستم
تشریح حضور در کنگره و اجلاس فدراسیون دو و میدانی جهانی

کیهانی: به دنبال اثبات شایستگی های دو و میدانی ایران در بین الملل هستم

رییس فدراسیون دو و میدانی گزارش حضور در کنگره و اجلاس فدراسیون دو ومیدانی جهانی را تشریح کرد.

 

مجید کیهانی رییس فدراسیون دو ومیدانی که در حاشیه برگزاری رقابت های قهرمانی جهان به کشور قطر سفر کرده بود در خصوص حضور در اجلاس کنگره فدراسیون دو و میدانی جهانی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون اظهار داشت: « اجلاس کنگره فدراسیون دو و میدانی جهانی طی 3 روز به طول انجامید و موضوعات مهمی مطرح شد که  یکی از مهمترین مسائل این کنگره، انتخابات رییس فدراسیون دو و میدانی جهانی بود که با حضور 210 نفر از مقامات و اعضای این کنگره برگزار و آقای کو با کسب 203 رأی موافق به عنوان رییس فدراسیون جهانی برگزیده شد. در ادامه این انتخابات، نواب رییس و اعضای هیأت رییس فدراسیون جهانی نیز انتخاب شدند و ما نیز به نمایندگی از کشورمان به صورت فعال و تأثیرگذار در این کنگره حضور داشتیم.»

وی افزود: « در 2 روز بعدی این اجلاس در نشستی با حضور آقای کو دیگر رؤسای فدراسیون های دو و میدانی سراسر جهان موضوع تغییر نام فدراسیون جهانی از iaaf به World Athletics بود که این موضوع با پیشنهاد آقای کو و کسب بیشترین نظر موافق به تصویب رسید. پیرو این تصمیم، سباسیتن کو رریس فدراسیون جهانی در اشاره به موضوع بسیار مهم کلمه World Athletics یعنی دو ومیدانی جهان گفت: « باید از واژه ها دوری کرد و مردم جهان از معنای واقعی دو ومیدانی جهان درک درستی داشته باشند.»

هم سان سازی اساسنامه فدراسیون های کشورهای جهان با World Athletics

رییس فدراسیون دو و میدانی در ادامه گفت: « در ادامه این نشست ها موضوع مهم هم سان سازی اساسنامه فدراسیون های دو و میدانی کشورهای سراسر جهان با اساسنامه فدراسیون جهانی بود که آقای کو در این مورد تأکید داشتند که اساسنامه فدراسیون ها می بایست با اساسنامه فدراسیون جهانی مطابقت داشته باشد.. این موضوع نیز پس از بحث و گفت و گو به تصویب اعضا و کنگره رسید.»

رفع تعلیق دو و میدانی روسیه رأی آورد

کیهانی با اشاره به موضوع رفع تعلیق دو و میدانی کشور روسیه که از سوی فدراسیون دو و میدانی جهانی به دلیل تخلفات دوپینگ ورزشکاران اعمال شده بود گفت: « در این اجلاس رییس فدراسیون دو و میدانی روسیه در گزارشی خواستار رفع تعلیق دو و میدانی روسیه از حضور در مسابقات بزرگی چون جهانی و المپیک شد که این موضوع نیز با موافقت اعضا همراه بود و دو و میدانی روسیه نیز از حالت تعلیق رفع شد.»

دیدار با بیش از 40 نفر از همتایان جهانی پیرامون ایجاد ارتباطات موثر

رییس فدراسیون دو و میدانی در خصوص دیدار با رؤسای فدراسیون های 40 کشور سراسر جهان در راستای برقراری تعاملات و ارتباطات دوجانبه گفت: « دو و میدانی ایران نیازمند به ارتباطات گسترده و تعاملات دوجانبه با کشورهای سراسر جهان است. من در این احلاس با بیش از 30 نفر از رؤسای فدراسیون های کشورهای جهان دیدار و گفت و گو کردم. مهمترین دیدارها و جلسات صمیمانه ام با رؤسای فدراسیون های جامائیکا، کنیا، هند، ژاپن، چین، کره جنوبی، بلاروس، اوکراین، کرواسی، مونته نگرو، کزوو، باهاما، کلمبیا، برزیل، نپال، عراق، امارات، بنگلادش، ایرلند، انگلیس، قرقیزستان، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان و استرالیا بود که در خصوص روابط دو جانبه و توسعه روابط بحث و تبادل نظر داشتم. برگزاری اردوهای مشترک با کشورهایی که امکان پذیرش ورزشکاران آنها هست موضوع مهمی است که خوشبختانه اکثر این کشورها با آن موافق بودند. »

آقای کو ماه فوریه به ایران می آید/ کمک 25 هزار دلاری سالیانه به دو و میدانی ایران

کیهانی با اشاره به حضور آقای کو در ایران گفت: « با برنامه ریزی های انجام شده در دیدار آقای دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک با آقای سباستین کو رییس فدراسیون دو و میدانی جهانی که در دومین دیدار بعد از لوزان سوییس که در افتتاحیه ساختمان کمیته بین المللی المپیک داشتیم، این موضوع از سوی آقای صالحی امیری استقبال شد و موضوع دعوت مجدد ایشان و کمک فدراسیون دو و میدانی جهانی ارجاع شد. در جلسه ای که با خانم هلن دلانی مشاور امور بین الملل و دستیار ارشد آقای کو برگزار شد، مقرر شد ایشان در بهمن ماه سال جاری و در خلال برگزاری مسابقات بین المللی داخل سالن به تهران بیایند. 2 روز بعد جلسه ای با خود آقای کو داشتیم که در آن جلسه موضوع کمک مالی به فدراسیون دو و میدانی ایران از سوی فدراسیون جهانی مطرح شد که آقای کو پذیرفتند سالانه مبلغ 25 هزار دلار به دو و میدانی ایرن کمک مالی داشته باشند.»

حضور در جلسات فدراسیون های کشورهای آسیایی

رییس فدراسیون دو و میدانی با اشاره به حضور در جلسات کشورهای آسیایی گفت: « در حاشیه برگزاری این کنگره با حضور رؤسای فدراسیون های آسیایی نیز جلسات متعددی برگزار شد که در تمامی آنها حضور فعال داشتم. در جلسات کشورهای آسیایی میانه که برگزار شد موضوع تأسیس دفتر در کشور ازبکستان بررسی شد و نقطه نظراتی از سوی آقای دلشاد نظر اف و رییس فدراسیون قرقیزستات نیز مطرح شد که مقرر شد با بررسی های کلی این نقطه نظرات در دستور کار دو و میدانی آسیای میانه نیز قرار بگیرد.

همچنین در جلسات کمیسیون مسابقات دو و میدانی کنفدراسیون آسیا که با 7 نفر از اعضا ( رؤسای فدراسیون های تایلند، ایران، هنگ کنگ، فلسطین، سوریه و دبیر فدراسیون هند و قزاقستان) در خصوص ت برگزار شد موضوعات مختلفی از سوی حاضرین مطرح گردید. در این جلسات من بحث برگزاری مسابقات لیگ باشگاه های آسیا و یک دوره رقابت های منطقه ای با حضور کشورهای منطقه را پیشنهاد دادم و در مورد آن نقطه نطرات خودم را برای پیشرفت دو و میدانی ایران و دیگر کشورهای آسیایی ارائه کردم. در جلسه ای که با حضور آقای دهلان الحمد رییس کنفدراسیون دو و میدانی آسیا نیز داشتیم، ایشان تنظیم پروپوزال برگزاری مسابقات دو و میدانی لیگ باشگاه های آسیا را به من واگذار کردند و قرار شد تا بررسی های بیشتر این موضوع را انجام دهم.»

تلاش برای برگزاری یک مسابقه خوب منطقه ای

کیهانی در خصوص برگزاری مسابقات منطقه ای در آسیا گفت: « من به دنبال این بودم که با رؤسای فدراسیون های منطقه خودمان دیدارهای داشته باشم که دارای سبک در دو و میدانی هستند. به همین دلیل مذاکرات مفصلی طی این چند روز با رؤسای کشورهای اوکراین، بلاروس، قزاقستان، ازبکستان، ترکیه، هند، عراق و کویت داشتم که ما بتوانیم مسابقات منطقه ای برگزار کنیم. این مسابقات یک با در سال در داخل سالن و یک بار نیز در فضای باز باشد که یک مسابقه در 2 رده سنی نوجوانان و جوانان و یک مسابقه در رده سنی بزرگسالان برگزار شود. آقای فاتح چین لار رییس فدراسیون دو و میدانی ترکیه به همین منظور 9 نفر از رؤسای فدراسیون های حاضر در این نشست را برای حضور در جلسه ای که در خلال مساباقت بین المللی ترکیه قرار است برگزار شود دعوت کردند تا در مورد آن بیشتر به بحث و تبادل نظر بپردازیم. »

دیدار با رییس کمیته المپیک بین الملل

وی در خصوص دیدار با رییس کمیته المپیک بین الملل گفت:« در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان به همراه آقای صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک با آقای توماس باخ رییس کمیته المپیک بین الملل دیدار و گفت و داشتیم و در مورد مسائل مختلفی در حوزه ورزش ایران به خصوص ورزش دو ومیدانی نیز گفت و گو کردیم. »

 

کمپ پرتاب های آسیا در کمیسیون توسعه دو و میدانی آسیا به هیأت رییسه کنفدراسیون آسیا ارجاع شد

کیهانی با اشاره به موضوع تأسیس کمپ پرتاب های آسیا در ایران گفت: « این طرح را پیش از این طی پروپوزالی به آقای دهلان الحمد ارائه کرده بودم و پس از پیگیری های متعدد این طرح به هیأت رییسه کنفدراسیون دو و میدانی آسیا ارجاع داده شد و با یاری خدا این اتفاق مهم نیز در دو و میدانی ایران برگ زرینی از شایستگی های ما در آسیا و حتی بین الملل خواهد بود.

 

حضور در کمپ پاریس و تمرین با مربی فرانسوی تا المپیک توکیو در دستور کار

جلسه هماهنگی برای برنامه های تفتیان انجام شد؛

حضور در کمپ پاریس و تمرین با مربی فرانسوی تا المپیک توکیو در دستور کار

جلسه هماهنگی فدراسیون دو و میدانی با سریع ترین مرد ایران برای بررسی برنامه های تمرینی تا المپیک توکیو برگزار شد.

برگزاری مسابقات جام هرمز اواخر هفته در هرمزگان

جوایز میلیونی برای برترین های ماراتن و نیمه ماراتن؛

برگزاری مسابقات جام هرمز اواخر هفته در هرمزگان

مسابقات دو نیمه ماراتن و ماراتن جام هرمز با جوایز میلیونی اواخر هفته در جزیره هرمز برگزار می شود.

حمایت همه جانبه برای تکرار مدال پرتاب دیسک ایران در المپیک

برگزاری جلسه هماهنگی برنامه های حدادی تا بازی های المپیک توکیو

حمایت همه جانبه برای تکرار مدال پرتاب دیسک ایران در المپیک

جلسه هماهنگی برنامه های حدادی تا بازی های المپیک توکیو با حضور سرپرست دبیری فدراسیون برگزار شد.