اخبار مسابقات

کاپ قهرمانی به آذربایجان شرقی رسید/ یک رکورد ملی شکست

کاپ قهرمانی به آذربایجان شرقی رسید/ یک رکورد ملی شکست
در پایان مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان پسر کشور

کاپ قهرمانی به آذربایجان شرقی رسید/ یک رکورد ملی شکست

استان آذربایجان شرقی قهرمان مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان پسر کشور شد.

 

به گزارش روابط عمومی، مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان پسر کشور که با حضور 235 ورزشکار از استان های سراسر کشور از صبح روز گذشته در شهرستان شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده بود، عصر امروز (جمعه) 15 تیرماه با قهرمانی استان آذربایجان شرقی خاتمه یافت.

در پایان این دوره از رقابت ها استان فارس به مقام نایب قهرمانی رسید و استان تهران نیز به مقام سومی دست یافت.

در جریان برگزاری روز نخست این مسابقات و در ماده پرتاب دیسک، محمدرضا رحمانی فر از استان فارس با ثبت رکورد 64.83 متر ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی این ماده را که پیش از این با 62.21 به مستعان معتمد اختصاص داشت شکست. در پی این رکوردشکنی و ثبت این رکورد، بهترین نتیجه پرتاب دیسک رده سنی نوجوانان آسیا نیز رقم خورد.

مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان کشور با حضور مجید کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی، کریمی مدیرکل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری، هاشم صیامی دبیرکل فدراسیون دو و میدانی، حنید فردین پور نایب رییس فدراسیون، داریوش صمیمی ریییس هیأت دو و میدانی استان و عباس فتحی رییس کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون برگزار شد.

در این مراسم مجید کیهانی ضمن قدردانی ویژه از میزبانی استان چهارمحال و بختیاری در برگزاری این دوره از مسابقات، با اشاره به موضوع مهم نقش تأثیرگذار مربیان سازنده استان ها در رشد و شکوفایی استعدادهای دو و میدانی ایرن، به پاس قدردانی از زحمات داریوش صمیمی مربی فعال و سازنده این استان با اهدای پاداش و لوح سپاسی از وی تجلیل شد.

همچنین از وحید صالحی، دبیر هیأت دو و میدانی استان چهارمحال و بختیاری نیز به پاس قدرانی از زحماتش توسط رییس فدراسیون با اهدای پاداش و لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

نتایج برترین های این دوره از مسابقات به شرح زیر است:

 

نتیجه پرش ارتفاع؛

۱- رابین فرهمندخواه - تهران - ۲.۰۵

۲- امیرحسین کرمی - همدان - ۱.۹۴

۳- مهدی سعید آذر - چهارمحال و بختیاری - ۱.۸۰

 

نتیجه پرش سه گام؛

۱- علی بابایی - آذربایجان شرقی - ۱۳.۸۰

۲- صهیب ساعدموچشی - کردستان - ۱۳.۵۷

3- علی رضا امیری - بوشهر - 13.56

 

نتیجه ۴۰۰ متر؛

۱- محمد هادی صالح نیا - کرمان - ۴۹.۵۵

۲- یونس براتی - خراسان رضوی - ۵۲.۱۳

۳- امیرمحمد ضیایی مقدم - کیش - ۵۲.۷۲

 

نتیجه پرتاب وزنه؛

1- امیرحسین ممقانی - خراسان رضوی - 17.63

2- ارسلان قشقایی - تهران - 17.35

3- امیررضا رحمانی - قزوین - 16.35

 

نتیجه 1500 متر؛

1- محمد فاضلی - مازندران - 4:24.04

2- میثم سارانی - سیستان و بلوچستان - 4:34.33

3- علیرضا نصرالله زاده - آذربایجان غربی - 4:34.43

 

نتیجه 800 متر؛

1- امیرفرزام صفری - کرمانشاه - 2:02.12

2- امیرحسین صحرایی - کرمانشاه - 2:03.55

3- رضا احمدی - اصفهان - 2:04.42

 

نتیجه پرتاب دیسک؛

1-  محمدرضا رحمانی فر – فارس – 64.83

2-  صادق صمیمی – چهارمحال و بختیاری – 60.70

3-  مهدی رسولی – مرکزی – 48.33

 

نتیجه۳۰۰۰ متر؛

۱- امیررضا ثمودی - آذربایجان شرقی - ۹:۳۰.۷۷

۲- محمدهادی موسوی - اصفهان - ۹:۳۹.۷۷

۳- محمدحسین طیبی - تهران - ۹:۴۹.۱۱

 

نتیجه ۴۰۰ متر بامانع؛

۱- دانیال بی باک - بوشهر - ۵۵.۰۰

۲- امیر مقدمی - قم - ۵۵.۸۷

۳- مهدی دباغ - آذربایجان شرقی - ۵۶.۹۲

 

نتیجه ۲۰۰ متر؛

۱- بنیامین یوسفی - فارس - ۲۱.۸۳

۲- مرتضی عباس پور - خوزستان - ۲۲.۴۳

۳- مبین کمی نژاد - گلستان - ۲۲.۴۸

 

نتیجه پرتاب نیزه؛

۱- مهد عنایتی - ایلام - ۵۹.۱۷

۲- سید علی رضا کاظمی - البرز - ۵۴.۳۶

۳- امیر محمدخانی - ایلام - ۴۹.۱۸

 

نتیجه پرتاب چکش؛

۱- سهند نوری - آذربایجان غربی - ۵۵.۱۳

۲- ارسلان قشقایی - تهران - ۵۴.۴۷

۳- مهدی سیستانی - گلستان - ۴۸.۷۲

 

نتیجه پرش طول؛

۱- علی بابایی - آذربایجان شرقی - ۶.۴۹

۲- محمد امین قره - گلستان - ۶.۳۷

۳- بهنام مفردی - گلستان - ۶.۲۶

 

نتیجه ۲۰۰۰متر بامانع

۱- زانیار رحمانی - کردستان - ۶:۲۳.۴۰

۲- امیر محمد سعیدی - همدان - ۶:۲۸.۸۴

۳- محمد صادق صادقی - همدان - ۶:۴۲.۵۳

 

نتیجه رله سوئدی؛

۱- هرمزگان - ۲:۰۳.۵۲

۲- خوزستان - ۲:۰۴.۴۱

۳- قم - ۲:۰۵.۱۰

 

نتیجه دهگانه؛

۱- سیدرضا حسینی - یزد - ۵۰۷۸ امتیاز

۲- کسری کوچکی - قزوین - ۴۶۷۳

۳- امیر شایان شیرازی - اصفهان – ۴۰۱۰

 

نتیجه ۱۰۰ متر؛

۱- بنیامین یوسفی - فارس - ۱۰.۷۷
۲- مبین کمنی نژاد - گلستان - ۱۰.۹۲
۳- محمدجواد رنجکش - قزوین - ۱۰.۹۴

 

نتیجه ۱۱۰ متر بامانع؛

۱- محمدجواد رنجکش - قزوین - ۱۴.۵۴
۲- رابین فرهندخواه - تهران - ۱۵.۱۹
۳- محمد امین قره - گلستان - ۱۵.۴۸

 

نتیجه پرش با نیزه

۱- پرهام شمس - تهران - ۳.۲۰
۲- سیدرضا حسینی - یزد - ۳.۰۰
۳- کسری کوچکی - قزوین - 2.80

 

نتیجه ۱۰ کیلومتر پیاده روی؛

۱- امیرحسین اسدی منش - همدان - ۴۹:۵۹.۳۳
۲- علی رضا شکری - همدان - ۵۶:۴۹.۰۱
۳- اشکان اسماعیلی - کردستان - ۱:۰۱:۰۵

 

نتیجه تیمی:
1- آذربایجان شرقی - 3 طلا، 1 برنز
2- فارس - 3 طلا
3- تهران - 2طلا، 3 نقره و 1 برنز 

 

 

 

فایل نتایج کلی 1
حجم فایل : 133 کیلوبایت
فایل نتایج کلی 2
حجم فایل : 133 کیلوبایت
نتایج ریز دهگانه
حجم فایل : 79.7 کیلوبایت
آسان پرداخت عنوان قهرمانی را هت تریک کرد/ اهدای جوایز دلاری به ورزشکاران برتر و داور بین المللی

آسان پرداخت عنوان قهرمانی را هت تریک کرد/ اهدای جوایز دلاری به ورزشکاران برتر و داور بین المللی

در پایان بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاههای کشور در بخش آقایان تیم آسان پرداخت برای سومین سال متوالی به عنوان قهرمانی رسید.

پایان روز نخست با پیشتازی آسان پرداخت/ کیا 2 رکورد ملی را در یک مسابقه شکست

پایان روز نخست با پیشتازی آسان پرداخت/ کیا 2 رکورد ملی را در یک مسابقه شکست

روز نخست مرحله نهایی مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش آقایان با پیشتازی تیم آسان پرداخت به پایان رسید.

دانشگاه آزاد لرستان فاتح عنوان قهرمان / 4 رکورد باشگاهی و 3 رکورد ملی شکسته شد

دانشگاه آزاد لرستان فاتح عنوان قهرمان / 4 رکورد باشگاهی و 3 رکورد ملی شکسته شد

در پایان مرحله دوم مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در بخش بانوان تیم دانشگاه آزاد لرستان به مقام قهرمانی رسید.