فتحی: سطح مسابقات قهرمانی کشور رضایت بخش بود/ جوان تر ها انگیزه بیشتری دارند

فتحی: سطح مسابقات قهرمانی کشور رضایت بخش بود/ جوان تر ها انگیزه بیشتری دارند

فتحی: سطح مسابقات قهرمانی کشور رضایت بخش بود/ جوان تر ها انگیزه بیشتری دارند

مسئول کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون دو و میدانی از سطح کیفی رقابت‌های قهرمانی کشور ابراز رضایت کرد.

عباس فتحی مسئول کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون دو و میدانی در خصوص ارزیابی رقابت‌های قهرمانی کشور در بخش آقایان در گفت‌و‌گو با روابط عمومی فدراسیون اظهار داشت:« مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در بخش آقایان با شرکت 250 دو و میدانی کار از استان‌های سراسر کشور در تهران برگزار شد و با توجه به سیاست‌های فدراسیون در خصوص انتخاب و ارزیابی برترین‌ها برای برنامه ریزی‌های آتی در خصوص دعوت به اردوهای تدارکاتی این رده سنی، با توجه به سهیمه بندی استان‌ها می توان گفت مسابقات خوبی را شاهد بودیم. در برخی از مواد رقابت زیبا و تنگاتنگ بود و حتی شاهد شکسته شدن 2 رکورد ملی 400 متر بامانع بزرگسالان توسط مهدی پیرجهان از استان آذربایجان شرقی و همچنین رکورد ملی پرش سه گام جوانان ایران توسط حمیدرضا کیا از استان گلستان بودیم که گواه این ادعاست.»

فتحی با اشاره به موضوع مهم کسب سهمیه مسابقات جهانی توسط ورزشکاران تا مدت زمان باقی مانده گفت: « این رقابت‌ها یکی از فرصت‌های کسب سهمیه برای مسابقات قهرمانی جهان که مهرماه در قطر برگزار خواهد شد به حساب می‌آمد. در ماده 400 متر بامانع، پیرجهان تنها 23 صدم ثانیه با رکورد ورودی مسابقات قهرمانی جهان فاصله داشت وعملکرد بسیار خوبی هم در این مسابقات داشت. به عقیده من شایسته‌های دو ومیدانی ایران در صورت نزدیک شدن به رکوردهای ورودی قهرمانی جهان توانایی ثبت حدنصاب در مسابقات داخلی را هم دارند. ما در روزهای آینده شاهد برگزاری مسابقات لیگ دو و میدانی ایران هستیم و شرایط برای ثبت حدنصاب‌ها فراهم است. البته امیدوارم سطح مسابقات لیگ امسال به قدری پیشرفت کرده باشد که تنور مسابقات داغ شود و بتوان شاهد برگزاری مسابقاتی در حد خوب و بالاتر باشیم.»

مسئول کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون دو و میدانی تأکید کرد: « انگیزه جوانان دو و میدانی ایران در رقابت با بزرگسالان بسیار بالا است. نمونه بارز این انگیزه سازی، حضور ورزشکاران ملی رده سنی جوانان است. سید امیر زمان پور یکی از این شاخص‌های لایق دو و میدانی ایران است که روز گذشته در ماده 1500 متر در رقابت با ورزشکارانی چون علی فهیمی و مسلم نیادوست بسیار خوش درخشید و توانست به عنوان نخست نیز برسد. این امر نشان دهنده یک پشنوانه سازی قوی در بستر دو و میدانی ایران است. بدیهی است حضور چنین ورزشکاران شاخصی چون پیرجهان، کیا، زمان پور و حتی برادران ناصری که در دوهای استقامت نتایج خوبی کسب می کنند، در آینده ای نزدیک از ورزشکاران موفق آسیا خواهند بود.»

فتحی در پایان با اشاره به استاندارد سازی مسابقات تصریح کرد: « ما در برگزاری مسابقات سعی کردیم با توجه به پحش مستقیم مسابقات ، برنامه ریزی مناسبی برای برگزاری داشته باشیم. به سمت ایجاد فضایی عاری از هرگونه اعتراض در بحث فنی و همچنین برگزاری صحیح مسابقات در دو و میدانی ایران هستیم و البته در این زمنیه موفق هم عمل کرده‌ایم. امیدوام در آینده‌ای نه چندان دور شاهد برگزاری رقابت‌های دو و میدانی داخلی در سطح استاندارها و کیفتی بین المللی نیز باشیم.»

عرب: اولویت ما در فدراسیون صرفاً برگزاری انتخابات نیست

عرب: اولویت ما در فدراسیون صرفاً برگزاری انتخابات نیست

سرپرست فدراسیون دو و میدانی گفت ما علاوه بر برگزاری انتخابات فدراسیون باید سایر امور مربوط به ورزش دو و میدانی را نیز مدیریت کنیم.

پیرجهان: فردا عازم اردوی 2 ماهه کیش هستم/ قدردان زحمات و دلسوزی های مسئولین فدراسیون خواهم بود

پیرجهان: فردا عازم اردوی 2 ماهه کیش هستم/ قدردان زحمات و دلسوزی های مسئولین فدراسیون خواهم بود

رکورددارد دوی 400 متر بامانع ایران از آغاز اردوی 2 ماهه برای آماده سازی جهت کسب سهمیه المپیک توکیو و هماهنگی مسئولین فدراسیون برای برنامه ریزی های آتی ابراز خرسندی کرد.

بهزادی: به دو و میدانی ایران تبریک می گویم/ عملکرد فصیحی عالی بود

بهزادی: به دو و میدانی ایران تبریک می گویم/ عملکرد فصیحی عالی بود

نایب رییس بانوان فدراسیون دو و میدانی پس از موفقیت فرزانهفصیحی در مسابقات دو و میددانی داخل سالن صربستان نسبت به کسب مدال او در مسابقات قهرمانی آسیا ابراز امیدوری کرد.