کیهانی: ملاک اصلی انتخاب برترین ها، حضور در مسابقات قهرمانی کشور درهر 3 رده سنی است

کیهانی: ملاک اصلی انتخاب برترین ها، حضور در مسابقات قهرمانی کشور درهر 3 رده سنی است

کیهانی: ملاک اصلی انتخاب برترین ها، حضور در مسابقات قهرمانی کشور درهر 3 رده سنی است

رییس فدراسیون دو و میدانی ملاک اصلی انتخاب برترین‌های دو ومیدانی برای حضور در اردوهای تدارکاتی و تیم‌های ملی را شرکت همه ورزشکاران در مسابقات قهرمانی کشور در هر 3 رده سنی قلمداد کرد.

 

مجید کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی در خصوص برنامه‌های آتی فدراسیون پیرامون ساماندهی ورزشکاران برای دعوت به اردوهای آماده سازی تیم های ملی در گفت و گو با روابط عمومی اظهار داشت: « همانطوریکه بارها اعلام کردم مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا برخلاف ادوار پیشین که در اوایل خردادماه یا تیرماه برگزار می‌شد، در اسفندماه سال گذشته برگزار شد. همچنین عدم برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان که تا این لحظه فدراسیون جهانی هنوز اطلاعات مشخصی در مورد آن اعلام نکرده و به نظر می رسد تمایلی به برگزاری این مسابقات ندارد و از طرفی دیگر برگزاری مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا چندماه از زمان های متداول، در فروردین ماه امسال پیگیری شد؛ ما در سال گذشته اردوهای مفصلی را برای رده‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان برگزار کردیم. این اردوها از اوایل آبان ماه تا زمان اعزام به مسابقات قهرمانی نوجوانان و بزرگسالان آسیا برگزار شد و در نهایت نیز نتیجه بسیار امیدوار کننده‌ای در رده سنی نوجوانان گرفتیم. در رده سنی بزرگسالان نیز ما نتیجه نسبی کسب کردیم. تعدادی از ورزشکاران ما از نظر رکوردی خیلی خوب بودند و تعدادی دیگر هم در حد انتظار ظاهر نشدند و در ارزیابی کلی عملکرد تیم ملی بزرگسالان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا را نسبتاً موفق می‌دانم. »

رییس فدراسیون دو و میدانی در ادامه گفت: « با توجه به تغییر زمان برگزاری مسابقات یا عدم برگزاری مسابقات جهانی الان برنامه خاصی مد نظر نیست اما با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در 3 رده سنی که به میزبانی استان‌های چهارمحال و بختیاری در رده سنی نوجوانان، استان لرستان در رده سنی جوانان و میزبانی استان خراسان شمالی در رده سنی بزرگسالان، تأکید می‌کنم، معیار انتخاب ورزشکاران برای تیم ملی جوانان، رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان کشور بوده و برای تیم ملی بزرگسالان نیز رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان کشور است و همه قهرمانان ما در این مسابقات می بایستی شرکت کنند. در تلاش هستیم معیار ارزیابی ورزشکاران را مسابقات قهرمانی کشور تعیین کنیم . ورزشکاران و قهرمانان باید به این نکته توجه داشته باشند که معیار ما سبقه قهرمانی یا موارد دیگر برای حمایت یا دعوت به تیم ملی نیست. به همین منظور از همه ورزشکاران دعوت می‌کنم که در مسابقات قهرمانی کشور در قالب تیم‌های استانی حضور پیدا کنند. این مسابقات یک ملاک و معیار برای ارزیابی و البته برنامه ریزی قهرمانان است . با یاری خدا سعی می‌کنیم اردوی تیم ملی جوانان و بزرگسالان را تابستان امسال آغاز نماییم و با توجه به بازه زمانی کسب سهمیه مسابقات جهانی و بازی‌های المپیک ورزشکاران را تحت پوشش قرار خواهیم داد.»

وی با توجه به اهمیت برگزاری مسابقات المپیاد استعدادهای برتر تأکید کرد: « امسال مسابقات المپیاد استعدادهای برتر را در 2 بخش دختران و پسران برگزار می‌کنیم و مثل سال گذشته معیار انتخاب تیم ملی نوجوانان، همین مسابقات خواهد بود. متولدین 11 دی ماه 1382 تا پایان سال 1384 حضور پیدا می‌کنند و فرصت خوبی است که ورزشکاران نونهال را شناسایی و زیر نظر بگیریم و از دل این مسابقات نفرات برتر را به اردوهای تدارکاتی دعوت کنیم و تا مدت 2سال به مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا آنها زیر نظر بگیریم تا نتیجه در خور توجهی کسب کرده و بتوانیم بستر مناسبی برای رده سنی بزرگسالان نیز ایجاد کنیم.

کیهانی در خصوص انتخاب برترین‌های جوانان کشور برای دعوت به اردوهای تدارکاتی  ترکیب تیم ملی گفت: « همانطور که گفتم از بین برترین‌های مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان کشور، ورزشکارانی که واجدشرایط سنی رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور در سال آینده هستند ارزیابی می‌کنیم و حتما تیم ملی جوانان ایران را در ظرف یکی دو هفته آینده شناسایی خواهیم کرد. امسال تابستان یک مرحله اردوی ارزیابی نیز خواهیم داشت و  باید توجه داشت که ما یک‌سال تا مسابقات قهرمانی جوانان آسیا فرصت داریم و در این مدت زمان باقی مانده این تیم را شناسایی خواهیم کرد. البته تأکید می‌کنم که همه ورزشکارانی که دارای شرایط سنی  در مسابقات قهرمانی جوانان کشور بوده و مدعی حضور در ترکیب تیم ملی جوانان ایران هستند باید در مسابقات قهرمانی کشور در خرم آباد حضور پیدا کنند تا بتوانیم ارزیابی خوبی کرده و همه شایسته‌ها را به اردوی تیم ملی دعوت کنیم.»

وی با اشاره به ابهاماتی که در رسانه ها پیرامون عدم ساماندهی اردوهای کنونی مطرح شده بود تصریح کرد: « به این شکل نیست. ما پس از ارزیابی و برنامه ریزی برای هر 3 رده، معیار اصلی انتخاب برترین ها را مسابقات قهرمانی کشور قرار داده ایم و پس از برگزاری و انتخاب برترین ها در هر 3 رده ارزیابی ها و برنامه ریزی ها برای برگزاری اردوهای آماده سازی صورت خواهد گرفت و مطمئنا برنامه ای برای کسانی که در این مسابقات حاضر نخواهند شد نداشته و طبق برنامه و تصمیمات پیش خواهیم رفت.

 

حدادی: چند روز آینده به اردوی آمریکا می روم/ شرایط روانی و جسمی خوبی با این کادر فنی دارم

حدادی: چند روز آینده به اردوی آمریکا می روم/ شرایط روانی و جسمی خوبی با این کادر فنی دارم

قهرمان پرتاب دیسک آسیا از تشکیل اردوی تدارکاتی در آمریکا تا چند روز آینده خبر داد.

رسولی: ایمان دارم به نتیجه خوبی می‌رسم

رسولی: ایمان دارم به نتیجه خوبی می‌رسم

قهرمان پرتاب دیسک جوانان آسیا معتقد است در جریان روند آماده سازی خود به نتایج خوبی خواهد رسید.

دکتر اردیبهشت: فدراسیون دو و میدانی ایران در دسته فدراسیون‌های کم خطر از حیث دوپینگ در رتبه‌بندی (AIU)است

دکتر اردیبهشت: فدراسیون دو و میدانی ایران در دسته فدراسیون‌های کم خطر از حیث دوپینگ در رتبه‌بندی (AIU)است

واحد ضد دوپینگ فدراسیون دو ومیدانی جهانی، فدراسیون دو و میدانی ایران را جزو فدراسیون‌های کم خطراز حیث دوپینگ اعلام کرد.